View Full Version : Formule1 2009: pre-season
Darthwillie
19 maart 2009, 12:58
Dat maakt charlie whitting tot een farce, net als na de belgische gp van vorig jaar. Hij heeft geroepen dat dit kon. Nu blijkt weer dat hij niets te zeggen heeft.
TheRealms
19 maart 2009, 13:06
Ik denk niet dat het alleen aan die president ligt, heel die bende klopt gewoon niet daar. Als Mosely weg is, is het dan ineens allemaal koek en ei?
Nee het ligt denk ik ook wel aan de hele bende, maar Mosley en Ecclestone zijn wel echt de main screw-ups volgens mij.
Ferrari_Enzo
19 maart 2009, 13:27
Williams/Nakajima zet nu de toon in Jerez en gaat harder dan BrawnGP is gegaan de afgelopen dagen! Een 1.17.494 :) McLaren met een gat van 0.9 erachter op 't moment.
Bramzel
19 maart 2009, 13:29
Hoe gaaf zou het zijn als Williams en BrawnGP als prive-teams de toko zouden runnen in Melbourne :D Wishfull thinking, ik weet het, maar het zou wel echt briljant zijn :D
Sander Hogendoorn
19 maart 2009, 13:30
Williams/Nakajima zet nu de toon in Jerez en gaat harder dan BrawnGP is gegaan de afgelopen dagen! Een 1.17.494 :) McLaren met een gat van 0.9 erachter op 't moment.
http://forum.digitalracing.nl/showpost.php?p=26827&postcount=1000
;)
Niels Tieman
19 maart 2009, 14:26
Hoe gaaf zou het zijn als Williams en BrawnGP als prive-teams de toko zouden runnen in Melbourne :D Wishfull thinking, ik weet het, maar het zou wel echt briljant zijn :D
Amen!
Dr.Nono
19 maart 2009, 15:43
Hoe gaaf zou het zijn als Williams en BrawnGP als prive-teams de toko zouden runnen in Melbourne :D Wishfull thinking, ik weet het, maar het zou wel echt briljant zijn :D
Dat zou inderdaad wel een 'kick in the crotch' zijn voor alle fabrieksteams met hun mega-budgetten! :lol:
Dr.Nono
19 maart 2009, 16:34
Mooie foto van de 'vernieuwde' achterkant van de McLaren.
http://images.gpupdate.net/large/120071.jpg
Robert Saalmink
19 maart 2009, 16:46
Het ziet er uit alsof ze ter plaatse wat hebben zitten zagen en plakken! Dat zal later nog wel wat mooier afgewerkt worden, maar het geeft wel aan hoe ernstig McLaren op zoek was naar de juiste oplossing.
Pingguest
19 maart 2009, 18:19
Ook (oud-)coureurs zijn niet blij met het nieuwe 'puntensysteem'. Gisteren was het Alonso die kritiek uitte, nu zijn het Michael Sch
Michael Schumacher:
http://www.autosport.com/news/report.php/id/73778
Jarno Trulli:
http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news/detail/090319085209.shtml
bobskink
19 maart 2009, 18:58
Als het seizoen echt zo open zou liggen als de FIA wilt kan het ook gebeuren dat een piloot kampioen wordt met meer drie overwinningen. Het zijn gewoon twee te grote veranderingen om in één seizoen te doen, de wagens en de punten... Als het komende jaar suckt, de regels niet aanslaan en de crisis blijft aanslepen is het gedaan met F1.
petervdveen
19 maart 2009, 19:06
Zal je zien dat massa dit jaar 1 punt meer haalt dan hamilton, maar dat hamilton een overwinning meer heeft:p
bobskink
19 maart 2009, 21:21
Zal je zien dat massa dit jaar 1 punt meer haalt dan hamilton, maar dat hamilton een overwinning meer heeft:p
Inderdaad, dat zie ik eigenlijk ook nog sneller gebeuren, de sukkel toch.
Captain Slow
19 maart 2009, 22:23
Zou toch wel willen weten wat een droogkloot als Raikkonen te zeggen heeft over de nieuwe regels. Volgens mij maakt het hem niet echt uit, zolang ie maar de beste is.
Robert Saalmink
20 maart 2009, 12:32
Dit zie je niet zo vaak. McLaren test met kleurstof om lucht-patronen weer te geven. Vaak worden deze vergeleken met resultaten uit de windtunnel. Ook zie je op de 3e foto een fraai staaltje meetapparatuur. En de oplettende lezer had natuurlijk allang gezien dat ze met twee verschillende achtervleugels reden ;)
http://img14.imageshack.us/img14/7592/xpb291163hires.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/336/ldg049324.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/159/xpb290881hires.jpg
petervdveen
21 maart 2009, 13:27
En op foto 1 volgens mij met twee verschillende uitlaten ;)
Het was me al eerder opgevallen, maar het ziet er appart uit..
Zou dat gedaan zijn om de verschillen te testen?
Raikkonen_WC
21 maart 2009, 20:35
Mclaren geeft al aan dat ze verwachten achteraan te staan. Ik vraag het me echt af. Ik twijfel toch aan deze bericht geving. Mclaren is met zoveel andere dingen bezig geweest dan anderen, waardoor het bij mij overkwam, alsof ze alles dik voor elkaar hadden.
Ik kan me van een team als Mclaren zo slecht voorstellen, dat ze de plank echt volledig mis hebben geslagen.
Echt, ik eet een bezem op, als ik zometeen gelijk krijg, en Mclaren toch opeens mee doet aan de top.....
KingBee
21 maart 2009, 20:47
Vrees voor protesten tegen diffusors
Mosley verwacht veel discussie
[21-03-2009] Het zou zomaar kunnen dat er in Melbourne een rel ontstaat op het gebied van de diffusors. Het ontwerp van de diffusors van Brawn GP, Toyota en Williams is onderwerp van gesprek en er zou wel eens protest tegen ingediend kunnen worden.
De diffusor van Brawn GP: legaal of illegaal?
Rivaliserende teams zijn het niet eens met de manier waarop dit trio het regelboek heeft geïnterpreteerd en willen daarom dat de ontwerpen illegaal worden verklaard. Dat is tot op heden niet gebeurd.
Volgens de FIA is het niet meer mogelijk de zaak op te lossen voordat de teams afreizen naar Australië. Daarom wordt er rekening gehouden met de nodige protesten in Melbourne – bijvoorbeeld na de keuring of na de race.
,,Er valt wat voor te zeggen om het ontwerp van deze teams illegaal te verklaren, maar er valt ook genoeg voor te zeggen om dat niet te doen”, geeft FIA-president Max Mosley de complexiteit van de zaak weer tegenover de Daily Telegraph. ,,Het is een moeilijke discussie.”
Mosley vervolgt: ,,Als de protesterende teams hun gedetailleerde bezwaren eerder hadden opgestuurd, was er meer tijd geweest om tot een oordeel te komen en duidelijkheid te geven. Nu zal dat waarschijnlijk pas in Melbourne gebeuren.”
,,Vroeg of laat zal de zaak worden voorgelegd aan de stewards en dan is het aan hen een besluit te nemen. Wie er ook wordt benadeeld, ik verwacht dat er protest zal worden aangetekend tegen deze beslissing. Dan zal het Court of Appeal uiteindelijk het laatste woord krijgen.” Bron:formule1.nl
Hmmm ik had begrepen dat deze teams de diffusers al moesten aanpassen. Het kan dus straks zo zijn dat een team die de race in Melbourne wint, straks alsnog gediskwalificeerd kan gaan worden.
Mark G.
21 maart 2009, 21:03
Echt, ik eet een bezem op, als ik zometeen gelijk krijg, en Mclaren toch opeens mee doet aan de top.....
FF quoten, gewoon, voor de zekerheid
;)
Montoya90
22 maart 2009, 00:00
Heerlijk zo'n seizoensstart. De uitslag van de 1ste race word alvast bepaald in de rechtbank volgens mosley.
Ik snap niet dat er niet zo snel mogelijk duidelijkheid omtrent de diffusers is gegeven. Je wilt toch ten alle tijde voorkomen dat een uitslag bepaald wordt in de rechtbank.
dadelijk om 16u25 voorbeschouwing van het nieuwe seizoen op canvas/sporza.. :)
Dr.Nono
23 maart 2009, 16:16
Om het testseizoen netjes af te sluiten: Een paar mooie hi-res testfoto's! :cool:
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2009/03/alon_rena_portimao_2009-4.jpg
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2009/03/alon_renault_2009.jpg
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2009/03/hami_mcla_portimao_2009-5.jpg
Federici
23 maart 2009, 21:12
FF quoten, gewoon, voor de zekerheid
;)
Oeh, volgens mij hoop ik nu dat McLaren gaat winnen :thumbup:
Schumi rulezzzzz
23 maart 2009, 22:08
FF quoten, gewoon, voor de zekerheid
;)
Ja nice, normaal hoop ik het nooit, maar van mij mag er nu wel een McLaren op het podium eindigen ;)
speed9
25 maart 2009, 17:40
Leuk Berni probeert nu al BRawn GP af te persen en/of het moeilijk temaken,
ze krijgen de gebruikelijke 20 miljoen niet omdat ze ( Honda) niet in zee ging met Bernie .wordt leuk .
Pingguest
26 maart 2009, 10:38
Een interessante post op TT over de 'diffuser row'.
http://img.photobucket.com/albums/v691/Ajacied/jnhbgvfscdfngh.jpg
3.12.7: No bodywork which is visible from beneath the car and which lies between the rear wheel centre line and a point 350mm rearward of it may be more than 175mm above the reference plane. Any intersection of the surfaces in this area with a lateral or longitudinal vertical plane should form one continuous line which is visible from beneath the car. A single break in the surface is permitted solely to allow the minimum required access for the device referred to in Article 5.15.
As posted by an engineer elsewhere:
However nowhere in the entire set of regulations is the diffuser specifically named, nothing actually is.. everything's "bodywork". And more specifically article 3.12 is "bodywork facing the ground". Now it seems that Brawn, Toyota and Williams have added a secondary "diffuser" section above the regulated one which falls under a different regulation as it's not facing the ground (below). The funkiness in the middle of Brawn's diffuser is presumably just an exit channel, and that part in isolation there can be no debate over. Even if that is one of the main visible differences.
Article 3.5.1: The width of bodywork behind the rear wheel centre line and less than 200mm above the reference plane must not exceed 1000mm.
Article 3.5.2: The width of bodywork behind the rear wheel centre line and more than 200mm above the reference plane must not exceed 750mm.
3.5.1 is supposed to define the diffuser, and 3.5.2 the width of the rear wing, effectively. With the diffuser's maximum height being later defined as 175mm, but only if it can be viewed from underneath the car, there's clearly a 25mm gap to be exploited.
Someone screwed writing that up, the 25mm discrepancy is the key, as is the over-specific "viewed from beneath the car" term - that can only mean one thing. For me, the diffusers are perfectly legal, and it's quite a glaring couple of loopholes. There might be more.. I've only looked at the relevant article.
Een vraag van mijn kant: de diffuser is een inklinking van de bodemplaat. De diffuser begint dus bij het vlakke gedeelte van de bodemplaat. Waar beginnen dan de 'secundaire' diffusers van Brawn GP, Toyota en Williams?
Robert Saalmink
26 maart 2009, 10:59
Dat was al bekend ;) de discussie is inderdaad die 25mm ruimte. Mag dat voor de diffuser gebruikt worden of alleen voor bodywork, of nergens voor? Dat gat is 25mm en wordt niet door de reglementen afgedekt. Ik ben bang dat dit gaat uitdraaien op protesten zonder uiteindelijke straffen maar wel een aanpassing aan het reglement die die 25mm afdekt. Het is daarna aan de teams om zich vervolgens alsnog daaraan te conformeren. Slecht allemaal eigenlijk....
KingBee
26 maart 2009, 15:36
Goed nieuws, Virgin is de nieuw sponsor van BrawnGP:
Sir Richard Branson's Virgin Group to sponsor Brawn GP
Richard Branson
Edward Gorman, Motor Racing Correspondent, Melbourne
Sir Richard Branson's Virgin Group is to invest in Formula One for the first time as a significant team sponsor after a deal was reached with Brawn GP whose driver Jenson Button is the surprise favourite to win Sunday's Australian Grand Prix.
The multi-million pound deal is expected to be officially confirmed in Melbourne tomorrow by Branson who is thought to be on his way to Australia. The deal is the first big sponsor signing for the Brawn team which was saved from winding up by a management buyout led by team principal Ross Brawn after Honda decided to quit the sport last December.
Until now the Brawn cars have run in pre-season testing with no commercial branding apart from the Brawn GP logo and that of the Formula One tyre supplier Bridgestone. But a senior source at the team indicated to The Times on Thurday that under the agreement with Virgin, which was being seen a huge step forward for the team, the cars will carry extensive Virgin branding, though Branson's company is not thought to have acquired title sponsorship rights.
Bernie Ecclestone, the Formula One commercial rights holder, confirmed that a deal was reached in the last few days and said the size of the Virgin financial commitment has still to be worked out in detail.
The deal follows negotiations earlier this year between Virgin and Brawn, amid speculation that Branson was considering buying the Brackley-based outfit. However those discussions came to nothing a month ago when Branson said Formula One needed to be more cost-effective and would have to use cleaner fuels before he could get involved. "I think there are faults that would need to be rectified before we could go into Formula One," he said. bron:timesonline.co.uk
Daarnaast heeft het team ook een sponsorcontract gesloten met Henri Lloyd, een kledingfabrikant in Engeland.
Komen ze alleen met van die achterlijke wieldoppen:
http://www.motorsport-total.com/bilder/2009/090326/z1238057488.jpg
Federici
26 maart 2009, 16:22
Dat is heel goed nieuws. Go BRAWN! :D
Robert Saalmink
26 maart 2009, 16:25
Deze thread is ruim over de 1.000 posts heen. We hebben hem open gelaten tot de eerste F1 race, en dat feest begint vannacht al.
Dus, voor alle GP van Australië posts kun je hier terecht: http://forum.digitalracing.nl/showthread.php?t=296
Voor alle overige F1 nieuwtjes kun je hier als vanouds terecht: http://forum.digitalracing.nl/showthread.php?t=35 (binnenkort ook deel 2 trouwens)
vBulletin® v3.8.2, Copyright ©2000-2012, Jelsoft Enterprises Ltd.